Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Okrasné keře

 1. Mám doma dva roky klokwitzii, bujně roste, ale dosud mi nekvetla. Můžete mi poradit?

  Vážený zákazníku, tento pozdě na jaře kvetoucí keř vyžaduje k vytrvalému kvetení v každém roce pravidelný prosvětlovací řez, při kterém se až k půdě odstraňují některé nejstarší větve a uvolňuje se tak prostor pro mladé výhony. Výhodné je pro tuto rostlinu slunné až polostinné stanoviště s běžnou zahradní půdou.

 2. Chtěla bych si zakoupit dřevitou pivoňku a prosila bych o základní informace o této rostlině. (její vzrůst, místo stanoviště, od kdy do kdy kvete atd.)

  Dřevitá pivoňka má podobné květy a zařezávané listy jako obyčejná pivoňka, ani v nejpříznivějších podmínkách nedorůstá do větší výšky než 3 m (běžná je výška kolem 2 m). Ačkoliv je plně zimovzdorná, pozdní noční mráz ji může velmi uškodit. častou otázkou je, proč pivoňky nechtějí kvést? Dejte je do polostínu a do živné, kompostem vyhnojené půdy. Rostliny dlouhou dobu nepřesazujte a každoročně je přihnojujte. Pivoňky kvetou převážně v červnu.

 3. Mám k Vám prosbu. V zahradnictví jsem si koupila v loňském roce letní šeřík - komuli. Bohužel, mi během zimy uschl nebo zmrznul. Na jaře raší ze země znovu. Mohu to nějakým způsobem ovlivnit?

  Vážený zákazníku, tento jev je u tohoto keře zcela běžný. Keříky se musí každým rokem hluboko seřezávat, a to ze dvou důvodů. Výhony, které u nás plně nevyzrávají, v podmínkách tvrdé zimy zmrznou, proto se musí odstranit. Druhým důvodem je, že komule kvete na silných nových výhonech, podobně jako záhonová růže. Stejně jako růže je třeba keřík na zimu přihrnout proti omrznutí.

 4. Sháním nějaký okrasný keř, který by kvetl nejlépe celé léto?

  Stanoviště se nachází v nadmořské výšce cca.850m.n.m.Vážený zákazníku, pro Vámi zmiňované podmínky by měla vyhovovat většina kvetoucích keřů, které se vyskytují v našem sortimentu. V letním období kvetou tyto: Janovec červený - květen-červen, Kolkvitzie - květen-červen, Komule Kaskáda - červen, Vajgelie květnatá - červen, Zlatý déšť - květen-červen, Šeřík obecný - květen-červen, Růže svraskalá - červen, Krásnoplodka - srpen-říjen, Trojpuk drsný - červen-červenec, Mochna dřevitá - květen-říjen, Mochna Pretty Polly - květen-říjen, Třezalka - červenec-říjen, Vřes obecný - srpen-září.

Zpět