Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Doba výsadby

Začněte výsadbu na začátku května. Tyto rostliny potřebují teplo.

Hnojení

V zahradě: Před výsadbou zapracujte do zeminy dobře uleželý kompost či granulovaná hnojiva, která obsahují veškeré potřebné prvky výživy. V průběhu vegetace proveďte přihnojení 2 - 3 krát. V nádobách: Jakmile rostliny v nádobě dostatečně zakoření a začnou vytvářet nadzemní výhonky, je vhodné přihnojovat každých 14 dní speciálním hnojivem na zeleninu.

Ochrana rostlin

Zelenina je často napadána škůdci a poškozována chorobami. Je tedy třeba dle konkrétních napadení a poškození rostliny ošetřovat. Budete-li mít jakékoli dotazy, či budete-li potřebovat v tomto směru poradit, obraťte se kdykoli na naše odborníky.

Řez

Příliš dlouhé a nevhodně rostoucí výhony pravidelně odstraňujeme. Jinak není řez potřeba.

Všeobecný text

Výběrem zeleniny jsme chtěli rozšířit naši nabídku. A abychom Vám přinesli něco opravdu speciálního, vybrali jsme odrůdy, které jsou speciálně vyšlechtěny a i pro nádobové pěstování. Můžete tak sklízet zeleninu přímo na svém balkóně či terase.

Výsadba

Zeminu připravte pro výsadbu již na podzim. Sazenice opatrně vyjměte z pěstební nádoby a umístěte do volné půdy. Připravíme tyče o velikosti cca. 150 cm, aby měla rostlina dostatečnou oporu. Chcete-li pěstovat rajčata a další zeleninu v nádobě, měla by být na jednu sazenici nádoba o objemu min. 10 l a samozřejmě je potřeba opět opora.

Výsadba na balkoně

Rajčata a lilky na balkonu a terase: Použijte nádobu o obsahu alespoň 10 litrů. V nádobě musí být otvor pro ideální odvodnění. Pravidelně rostlinu zalévejte. I v nádobě potřebují rajčata oporu - nejlépe bambusky.

Vzdálenost rostlin

rajčata 80 - 100 cm; okurky 150 - 200 cm; lilek 80 - 100 cm

Zavlažování

Na suchém stanovišti a především při dlouhodobějším suchu je třeba každodenní zálivka.