Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Vinná réva 'Onyx'

Vinná réva 'Onyx'

Popis

Vinná réva 'Onyx'. Hrozny této odrůdy mají průměrnou hmotnost kolem 330 gramů. Jsou nejen dostatečně velké, ale mají i krásnou, tvrdě modrou barvu. ´Onyx´ je dostatečně mrazuvzdorná odrůda bez zvláštních nároků. Zasíláme silné rostliny, prostokořenné.

Stanoviště: plné slunce.
Chutné hrozny dozrávají koncem září.

Při výběru odrůd jsme především zohlednili české klima a podmínky k pěstování, které mají majitelé menších zahrádek. Vyhledali jsme odrůdy zdravé a mrazuvzdorné, s chutnými aromatickými hrozny. Přesně ty pravé k přímé konzumaci. Můžeme je vysazovat kdekoliv na chráněné jižní straně zahrady. Všechny odrůdy jsou odolné vůči plísním, to znamená zvýšenou odolnost také vůči padlí. Proto se výborně hodí pro biologické pěstování!

Nejsladší stolní odrůdy!

Zobrazit více

Skrýt

prostokořenné

Obsah balení

1 ks

Cena 119 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od března

Výsadba, Doba sklizně
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Doba sklizně
Zobrazit více informací Skrýt více informací

Nejsladší stolní odrůdy pro zahrádky!

Botanický název Vitis vinifera ´Onyx´
Objednávkové číslo 156360
Zazimování mrazuvzdorné
Kvalita prostokořenné
Stanoviště Slunce

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Vinná réva

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Březen až květen říjen až zámraz rostliny v kontejnerech celoročně
Hnojení
Hnojíme plným hnojivem s dlouhým účinkem od poloviny až konce března, kdy se začne oteplovat.
Ochrana rostlin
V případně výskytu padlí (zpočátku bílé skvrny - později bílý povlak na listech) ošetříme rostliny vhodným fungicidním přípravkem.
Řez
Vinná réva plodí na letošním dřevě. Základy plodů se tedy tvoří jen na výhonech, které na jaře nově vyrašily z oček. Nejlepší termín k řezu je pozdní zima nebo časné jaro (do poloviny dubna), v každém případě před vyrašením. V prvních letech by se měly výhony vyvést do požadovaného tvaru. Boční výhony, které vyraší z ponechaných hlavních výhonů, zastřihneme na 2 - 3 očka. Na těchto bočních výhonech se vytvoří plody. Rovněž pak vystřiháváme staré zdřevnatělé výhony (prosvětlujeme) a výhony vyrůstající z tříletého a staršího dřeva.
Kresba: V prvních letech by se měly výhony vyvést do požadovaného tvaru.
Všeobecný text
Nejlepší dobou výsadby je jaro. Vlivem půdního tepla a stoupající vzdušné teploty začne réva optimálně růst. Nemá žádné zvláštní půdní nároky, ale dává přednost půdám kyprým a humózním a nesnáší trvalé zamokření. Réva se nechá dobře vést a její tvar se určí podle konkrétního požadavku. Vinné révě se také daří v nádobách. Nádoba by měla pojmout minimálně 20 l substrátu. Tyto rostliny pak přezimujeme na mrazuprostém místě.
Výsadba
Předpokladem je stabilní konstrukce, která má mít u popínavých odrůd výšku 2 - 2,5 m a 3 napnuté dráty. Rovněž se mohou použít i mříže pro popínavé rostliny. Vyhloubíme sázecí jamky o průměru asi 50 - 60 cm a hloubce 40 cm. Sázecí jamka musí být tak hluboká, aby místo štěpování zůstalo po výsadbě asi na 2 až 3 prsty nad povrchem země. V prvním roce vytáhneme vzhůru jen dva silné výhony (z toho je jeden rezervní, který na jaře odstřihneme)!
Výsadba na balkoně
Vinné révě se také daří v nádobách. Nádoba by měla pojmout minimálně 20 l substrátu. Tyto rostliny pak přezimujeme na mrazuprostém místě. Dno nádoby musí mít otvory pro odtok přebytečné vody. Na dno dejte 5 cm hrubého štěrku nebo drobných kamínků pro lepší odvodnění. Zemina je vhodná jakákoli dobrá zahradní smíšená s rašelinou (1:1). Hnojení: Pro vinnou révu v nádobách je nejlepší využít plné vícesložkové hnojivo. Ideální jsou dlouhodobě působící hnojiva. S tímto hnojivem dosáhnete zdravý růst, nádherné barvy, robustní vzrůst a pravidelnou plodnost. V nádobě rostliny potřebují dostatek vody - nesnáší však přemokření. V době vegetace je nejlepší každodenní zálivka. Na zimu obalte nádoby netkanou textilií. V zimě potřebují rostliny zálivku pouze minimálně - ideální je pouze za teplejších bezmrazých dnů. Máte-li možnost, chraňte rostlinu před silným mrazem umístěním v závětří či chladné kryté místnosti (garáž, světlý sklep atd).
Vzdálenost rostlin
2 - 3 m
Zavlažování
Vinná réva dobře roste i v kamenité půdě a pokud je už jednou zakořeněna, daří se jí také bez dodatečné závlahy.
Zimní ochrana
Zimní ochrana je potřebná v drsnějších oblastech. Podobně jako u růží přes místo štěpování přehrneme zeminu nebo kompost a na jaře toto překrytí znovu odstraníme. Přes výhony můžeme dodatečně převěsit chvojí nebo netkanou textilii. Vinnou révu v nádobách přezimujeme na mrazuprostém místě.

Související zboží