Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Třešeň - Sakura - stromek

Popis

´Třešeň - Sakura´. Prunus serrulata ´Kanzan´. V dubnu vykvétá nádhernými růžovými květy, kterými je holý strom ještě bez listů doslova obalen. Ideální strom pro městské prostředí, absolutně mrazuvzdorný a bezúdržbový. Dodáváme polokmeny, výška kmínku 100 cm, prostokořenné.

Stanoviště: plné slunce.
Doba kvetení: duben - květen.
Výška: 3 - 5 m.

Gejzír růžových květů!

Zobrazit více

Skrýt

Medonosná rostlina

100 cm

prostokořenné

Obsah balení

1 ks

Cena 345 KčVyprodánoVýsadba, Doba květu
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Kvetení
Zobrazit více informací Skrýt více informací

Gejzír růžových květů!

Botanický název Prunus serrulata 'Kanzan'
Objednávkové číslo 130120
Výška dospělé rostliny (cm) 300 - 500 cm
Zazimování mrazuvzdorné
Kvalita prostokořenné
Velikost při dodání (cm) 100 cm
Stanoviště Slunce
Medonosná Ano

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Listnaté stromy

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Březen až květen a polovina září až zámraz, rostliny v nádobách po celý rok.
Hnojení
V prvém roce po výsadbě přihnojíme na jaře plným hnojivem. V dalších letech jen podle potřeby.
Ochrana rostlin
Rostliny nevyžadují specifickou ochranu, ochrana rostlin se řídí všeobecnými zásadami.
Řez
Řez koruny: V principu může být seříznut každý strom, který se příliš rozrostl. Rovněž tak je možné prosvětlit husté koruny. Okrasné třešně (Prunus), okrasné jabloně (Malus), katalpa (Catalpa) a obzvláště stromy s okrasnými plody by se měly maximálně jen prosvětlovat. Větší řezné rány se musí u okrasných stromů ošetřit štěpařským voskem.     
Kresba A : Stejnoměrné seříznutí všech částí koruny u stromů s obvyklým tvarem růstu jako javor, kaštan nebo lípa. Stromy nebo vysoké keře s převislými nebo pyramidálními růstovými tvary se ošetřují odpovídajícím stejným způsobem. Podle přání může být seříznutí silnější nebo slabší.

Malé rány se rychleji zacelí novou kůrou. Rána je menší, když se řez vede kolmo k větvi a na horní straně začíná přímo u kmene. Krátké naříznutí pilkou odspodu zabrání vytržení kůry. Okamžitým pečlivým uzavřením rány štěpařským voskem nebo balzámem se předejde hnilobám.
Všeobecný text
Stromy jsou většinou zcela nenáročné a proto bývají velmi žádány, ať už jako dárci stínu či aby vnesly do zahrady výškovou členitost. Strom nebo keř umístěný v dostatečně velké nádobě přímo u domu a vydlážděných ploch může splnit tentýž požadovaný účel. Zde samozřejmě jen za předpokladu pravidelného přihnojování a dostatečné závlahy.
Výsadba
Každý strom potřebuje pro své kořeny vedle minimální hloubky asi 1 m i možnost růstu do šířky přesahující obvod koruny. Neplatí to ovšem pro všechny bez výjimky. Stromy se nejčastěji dodávají se zemním balem. Sázecí jáma by měla být nejméně o 20 cm širší než je bal a tak hluboká, aby se bal mohl následně pokrýt zeminou. Bal postavíme do jámy a zasypeme z 1/3 kyprou půdou smíšenou s dobrou zahradní zeminou. Nyní silně zalijeme. Doplníme zbylou zeminu a dobře ji okolo ušlapeme. Ze zeminy vytvoříme zálivkovou mísu, aby při zalévání voda nemohla odtékat. Stromy se musí po výsadbě zajistit proti větru.
Výsadba na balkoně
Stromům se také daří v nádobách. Nádoba by měla pojmout minimálně 50 l substrátu. Tyto rostliny pak přezimujeme na mrazuprostém místě. Dno nádoby musí mít otvory pro odtok přebytečné vody. Na dno dejte 5 cm hrubého štěrku nebo drobných kamínků pro lepší odvodnění. Potřebujete-li vytvořit oporu ke stromečku v nádobě, je nejlepším řešením umístit do nádoby 3 bambusky o něco větší než kmínek, které nahoře svážete. Vytvoříte tak stan, který je nejen praktický, ale i esteticky vypadá velice pěkně. Zemina je vhodná jakákoli dobrá zahradní smíšená s rašelinou (1:1). Hnojení: Pro stromky v nádobách je nejlepší využít plné vícesložkové hnojivo. Ideální jsou dlouhodobě působící hnojiva. S tímto hnojivem dosáhnete zdravý růst, nádherné barvy, robustní vzrůst a pravidelnou plodnost. V nádobě rostliny potřebují dostatek vody - nesnáší však přemokření. V době vegetace je nejlepší každodenní zálivka. Na zimu obalte nádoby netkanou textilií. V zimě potřebují rostliny zálivku pouze minimálně - ideální je pouze za teplejších bezmrazých dnů. Máte-li možnost, chraňte rostlinu před silným mrazem umístěním v závětří či chladné kryté místnosti (garáž, světlý sklep atd).
Vzdálenost rostlin
okrasné stromy s malou korunou 3 - 5 m okrasné stromy s velkou korunou 5 - 10 m
Zavlažování
Dodatečnou závlahu potřebují stromy nejčastěji jen v prvním roce po výsadbě.
Zimní ochrana
V našich zeměpisných šířkách nepotřebují stromy žádnou zimní ochranu.

Související zboží