Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Stevie 'Sugar-Baby'

Stevie 'Sugar-Baby'

Popis

Stevie 'Sugar-Baby'. Stevia. Nekalorické přírodní sladidlo! V Jižní Americe se ´Sugar-Baby´ tradičně používá ke slazení čaje, vařených a pečených jídel. Látky obsažené ve stevii jsou až 300x sladší než řepný cukr. Přitom neobsahuje kalorie, proto je vhodná i pro diabetiky. Nejsladší jsou lístky nadrobno nasekané a nejdéle vydrží lístky usušené. Usušené lístky se dají skladovat po mnoho týdnů. Její sladivost roste v průběhu léta s délkou a intenzitou slunečního svitu. Stevie je teplomilná rostlina. V létě ji můžete pěstovat venku, ale nesnáší teploty pod 10°C. Na podzim ji přeneste do tepla a na světlo. Zasíláme v květináči.

Přírodní cukr - sladký - zdravý - čistě přírodní!
Nejsladší je teprve když je jemně nasekaná.
Ideální pro diabetiky!
Jeden malý lístek do šálku - a Váš čaj je oslazen!

 

Sušenky ze stevie

Připravte si:

250g hladké mouky

125g másla

8 g stévie

1 lžíce kakaa

trochu mléka

 

Postup přípravy:

Změklé máslo vymícháme se stevií, postupně přisypáváme směs mouky a kakaa. Je-li těsto příliš husté, můžeme přilít trochu mléka. Těsto musí po vypracování držet tvar a být nelepivé.  Zabalíme do folie a necháme odpočinout v lednici. Z těsta vyválíme placku a vykrajujeme různé tvary. Pečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů asi 10 minut. Vychladlé sušenky zdobíme dle fantazie.

 

 

Zobrazit více

Skrýt

TOP sortiment
Množstevní sleva

Obsah balení

1 ks

Cena 119 Kč

Cena od 3 kusů 98 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od poloviny března

Výsadba
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Zobrazit více informací Skrýt více informací

Jeden malý lístek do šálku a Váš čaj je oslazen! Bez kalorií!

Botanický název Stevia 'Sugar Baby'
Objednávkové číslo 102490
Kontejner 9 cm
Zazimování mrazuprostá místnost
Stanoviště Slunce

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz
  • 07.04.2015

    -anonym-:

    Jak vysoká je tato rostlinka ? Děkuji.

    Odpověď:

    Dodávaná velikost je asi 15 cm.

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Rostliny pro zdraví

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Březen až květen a září až listopad
Hnojení
Aby byl zajištěný bohatý růst, je pravidelné hnojení nutné. Použít můžete dlouhodobě působící hnojivo, které se smísí s půdou a pomalu se dodává rostlinám. Kromě toho můžete, jakmile jsou rostliny v plném růstu, týdně hnojit 1x speciálním tekutým hnojivem. Upozornění: Nikdy nehnojte na suchou půdu, vždy je potřeba předtím dobře rostliny zalít!
Řez

Drobnější výchovný řez se může udělat na jaře.

Všeobecný text
Pěstujte v květináči, v létě na balkoně a terase a v zimě na okenním parapetu.
Výsadba

U nezimovzdorných rostlin, které budete pěstovat v nádobách, dbejte vždy na to, aby byla použitá kvalitní zemina. V nádobách pěstované rostliny mají omezený prostor, proto se nevyplatí na zemině šetřit.
U rostlin zimovzdorných vybírejte stanoviště s dobrou zahradní zeminou. Po výsadbě vždy rostliny řádně zalijte.

Zavlažování

Při umístění v květináči by měla být zálivka pravidelná. Zálivku je třeba hlídat, neboť hodně vody a podmáčení jsou vždy velice špatné a mohou rostlinu vážně poškodit. V zimě zalévejte co nejméně. Ideálně pouze tak, aby zemina zcela nevyschla. V závislosti na teplotě zimoviště, je třeba upravit intervaly zálivky. Při běžné teplotě přezimování kolem 8°C se doporučuje zálivka 1x za 10 dní.

U venkovní výsadby je také třeba dbát na dostatek vláhy. V suchých dnech je třeba zavlažovat v době, kdy je předpoklad nejmenší ztráty vláhy vysušením - tedy ideálně brzo ráno, či naopak v podvečer. Po určitou dobu se voda udržuje pouze ve vrchní vrstvě zeiny, kde je snadno odpařována púsobením slunečního záření, či větrem. Naopak, dojde-li k dlohodobějšímu přemokření půdy, doporučuje se dopomoci odvodnění narušením vrchní vrstvy zeminy, která je dlouhodobější zamokřením neprodyšná. K tomu se využívá především hlubších tenkých vpichů do půdy - použít se dají například vidle. Omezíte tak možnosti poranění kořenového systému.

Zimní ochrana

Před mrazem nezimovdorné rostliny pěstované v nádobě umístěte do světlé suché bezmrazé místnosti.

Jsou-li rostliny zimovzdorné a přesto je pěstujete v nádobě, je třeba počítat s tím, že sice samotné rostliny jsou vůči mrazu odolné, ale díky malému množství zeminy v oblasti kořenového systému, jsou právě zde rostliny vystaveny většímu mrazu, než při přirozené výsadbě ve volné půdě. Ideální je používat silnostěnné nádoby, které na zimu obalíte netkanou textilií. Další možností je přenesení rostliny s nádobou do bezmrazé světlé místnosti s tepltou mírně nad 0°C. Poslední možností je zapustit rostlinu i s nádobou do volné půdy.

Zimovzdorné rostliny ponecháme celoročně na venkovním stanovišti - pouze v případě poranění rostlin na konci vegetační sezóny či v průběhu vegetačního klidu, je vhodné před mrazy poškozené rostliny chránit netkanou textilií. Poranění může vést k promrznutí, případně k vniku vlhka a následnému poškození mrazem.

 

Související zboží