Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Sloupovité ovocné keře-mix

Popis

Speciální kolekce sloupovitých ovocných keřů za zvýhodněnou cenu. Sloupovitý rybíz - červený a černý a sloupovitý angrešt - červený a žlutý; 4 ks sloupovitých keřů místo 596,- Kč jen 539,- Kč; Ušetříte 57,- Kč.

Díky této sadě můžete mít rozmanité drobné ovoce čerstvé i v případě, že nemáte větší zahradu. Pěstovat se dají na mnohem menším prostoru nežli klasické ovocné keře, případně je možné je pěstovat ve větších nádobách například na terasách či balkonech.

Pouze malý tvarovací řez prováděný na konci zimy před samotným vyrašením postačí k tomu, abyste se pak mohli těšit z jejich krásy a ještě si pochutnávat na skvělých plodech. Zasaďte je do nádoby o objemu min. 15 litrů a nezapomeňte pravidelně zalévat a hnojit.

 

Letní salát s angreštem

Ingredience:

 200 g  zralého angreštu napůlit

200 g mladé červené řepy oloupat a nakrájet na tenké plátky

50 g cibule nakrájet na tenké plátky

100 g čerstvého hrášku

1 velká hrst čerstvých bylinek

4 polévkové lžíce květů kopru

300 g salátových  lístků / dle vlastního výběru /

Marináda: 4 polévkové lžíce jablečného octa rozmíchat se 4 lžícemi ořechového oleje a 1 polévkovou lžící cukru, špetkou papriky, soli pepře a čerstvě nasekanými bylinkami. Získanou marinádu dobře promíchejte se všemi salátovými ingrediencemi.

 

Tvarohovo-angreštový koláč s drobenkou

Ingredience :

130 g másla
130 g práškového cukru
300 g polohrubé mouky
2 vejce
1 prášek do pečiva

Tvarohová náplň:

2 vaničky tvarohu
2 dcl mléka
1 dcl oleje
80 g práškového cukru
1 vanilkový cukr
1 vanilkový pudink
2 žloutky

Postup přípravy:

Z mouky, cukru, másla, vajec a prášku do pečiva vypracujeme těsto, které rozprostřeme na vymazaný a vysypaný plech. Okraje vytvarujeme trochu nahoru.
Zamícháme tvarohovou náplň a vylijeme ji na těsto – náplň by se neměla dotýkat okraje plechu.

Koláč s tvarohem zapečeme asi 10 minut v troubě na 160 až 170°C.
Poté navrch nasypeme odšťopkovaný angrešt a pokryjeme drobenkou ze 100 g másla, hrubé mouky a pískového cukru.
Pečeme, dokud drobenka nezačne zlátnout.

 

Rybízová limonáda

Ingredience:

200 g čerstvého rybízu

3 limetky

50- 100g javorového sirupu

soda nebo perlivá voda

1 hrst čerstvé máty

led

 

Očištěný čerstvý rybíz rozmixujeme s limetkovou šťávou a sirupem. Následně přecedíme přes jemné sítko a přidáme hrst čerstvé máty. Vzniklou šťávu necháme minimálně půl hodiny louhovat. Potom naředíme se sodou nebo perlivou vodou. Podáváme s ledem.

 

Rybízový koláč s drobenkou

Ingredience:

1 sklenka polohrubé mouky

1 sklenka hrubé mouky

½ prášku do pečiva

½ sklenky oleje

1 sklenka cukru

1 sklenka mléka

1 vejce

rybíz

 

Drobenka:

1:1 hrubá mouka a cukr krupice

1 pudinkový prášek

skořice

trocha oleje

případně strouhaný kokos

 

Postup:

Všechny suroviny smícháme v misce. Vzniklé těsto bude mírně připomínat krupicovou kaši.

Na vymazaný a vysypaný plech následně těsto rozetřeme. Výška těsta na plechu by měla být max. 2 cm - je třeba počítat s tím, že těsto nabyde. Na těsto poté nasypeme omytý odstopkovaný rybíz a posypeme drobenkou.

Koláč pečeme v troubě předehřáté na 180°C. Podáváme s ledem.

 

 

Zobrazit více

Skrýt

Super cena
Medonosná rostlina

prostokořenné

Obsah balení

4 ks

Cena 539 KčVyprodánoVýsadba, Doba sklizně
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Doba sklizně
Zobrazit více informací Skrýt více informací
Super cena

Místo 596,- Kč zaplatíte jen 539,- KčUšetříte 57,- Kč!

Ideální na balkon a terasu!

Botanický název Beerensäulen-Mix
Objednávkové číslo 153275
Zazimování mrazuvzdorné
Kvalita prostokořenné
Stanoviště Slunce
Medonosná Ano

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Sloupovité ovoce

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Březen až květen a od října do zámrazu, rostliny v nádobách v průběhu celého roku.
Hnojení
Vysoká násada ovoce vyžaduje také odpovídající vysoké dávky hnojení. Na druhé straně nadměrné hnojení vede ke zvýšené náchylnosti k chorobám, negativně ovlivňuje chuť a omezuje skladovatelnost. Osvědčené je každoroční, vždy stejnoměrně provedené, základní hnojení organickými plnými hnojivy v pozdním podzimu nebo v předjaří. To se při plném výnosu rozšíří o dávky minerálních hnojiv - hlavně fosfátových a draselných - až do konce června. V letech bohatých výnosů hnojte po sklizni - už v pozdním podzimu - pomalu působícími hnojivy. Toto hnojivo je potřeba zapravit do země.
Ochrana rostlin
Tyto informace najdete v návodech pro jednotlivé druhy – jabloně, hrušně, meruňky, švestky atd.
Opylovací poměry

Cizosprašné dřeviny vyžadují v době květu vhodného opylovače. Měl by kvést ve stejnou dobu a nacházet se v blízkosti (do cca. 0,5 km) opylované odrůdy.
Podle shodného období kvetení vybíráme vhodné opylovače především pro jabloně, hrušně, slivoně, mirabelku, višně či třešně (v případě samosprašnosti je na tuto skutečnost přímo u konkrétní odrůdy sloupovitého ovocného stromku upozorněno).
V případě nabízených sloupovitých odrůd jabloní Polka, Walz a Bolero dochází k opylování navzájem.

Plané výhony
této formy ovocných stromků jsou nejčastější problémy s planými výhony rašícími z kořenů. U těch je pak třeba odhrnout zeminu v horní části a odříznout či odstřihnout zahradnickými nůžkami výhon co nejpečlivěji.
Řez
U sloupových odrůd je řez minimální. V létě zakraťte delší výhony na 2-3 očka. U těchto výhonů je tak pro následující sezónu podpořena násada plodů. Tvorba těchto postranních výhonů se rok od roku zmenšuje - to je právě ona specifická vlastnost, díky níž vzniká sloupovitý tvar stromku, který se stromek již následně udržuje.
Všeobecný text

Ovocné stromky vhodné pro malé zahrady nebo do nádob!
Ovoce tak můžete sklízet dokonce i na balkoně.

Výsadba
Pro ovocné stromy vyhloubíme jámy o průměru asi 60 cm a hloubce minimálně 40 cm. Stromy se sázejí tak hluboko, aby místo očkování bylo těsně nad povrchem země. Kořeny zahrneme zeminou, pevně ji přišlápneme a rostlinu silně zalijeme. Zakrytím místa výsadby mulčovací kůrou zabráníme vysušování a příznivě tak ovlivníme růst. Světelné poměry: Ovoce potřebuje slunce, které se stará o aroma a obsah vitamínů, správnou vyzrálost, dobré vybarvení plodů a posiluje odolnost vůči strupovitosti - obávané chorobě jádrovin.
Výsadba na balkoně
Sloupovitým ovocným stromkům se také daří v nádobách. Nádoba by měla pojmout minimálně 50 l substrátu. Tyto rostliny pak přezimujeme na mrazuprostém místě. Dno nádoby musí mít otvory pro odtok přebytečné vody. Na dno dejte 5 cm hrubého štěrku nebo drobných kamínků pro lepší odvodnění. Potřebujete-li vytvořit oporu ke stromečku v nádobě, je nejlepším řešením umístit do nádoby 3 bambusky o něco větší než kmínek, které nahoře svážete. Vytvoříte tak stan, který je nejen praktický, ale i esteticky vapadá velice pěkně. Zemina je vhodná jakákoli dobrá zahradní smíšená s rašelinou (1:1). Hnojení: Pro stromky v nádobách je nejlepší využít plné vícesložkové hnojivo. Ideální jsou dlouhodobě působící hnojiva. S tímto hnojivem dosáhnete zdravý růst, nádherné barvy, robustní vzrůst a pravidelnou plodnost. V nádobě rostliny potřebují dostatek vody - nesnáší však přemokření. V době vegetace je nejlepší každodenní zálivka. Na zimu obalte nádoby netkanou textilií. V zimě potřebují rostliny zálivku pouze minimálně - ideální je pouze za teplejších bezmrazých dnů. Máte-li možnost, chraňte rostlinu před silným mrazem umístěním v závětří či chladné kryté místnosti (garáž, světlý sklep atd).
Vzdálenost rostlin
2 až 3 m
Zavlažování
Ovocné stromy nejvíce potřebují dodatečnou závlahu po výsadbě. Později pak v případě nutnosti v červnu, aby se zabránilo přísušku. Rostliny v nádobách zaléváme tak, aby zemina dlouhodobě nepřeschla.
Zimní ochrana
Ovocné stromy zasazené na zahradě zpravidla nevyžadují žádnou zimní ochranu. V oblastech, kde je bežně příliš chladno na pěstování ovoce, mohou být zasazeny stromky na chráněných stanovištích na jižní straně. Navíc můžete pověsit před výhonky větviček. Rostliny v květináčích by měly být na zimu chráněny. Nejvhodnější je umístění ve světlé, chladné a bezmrazé místnosti. Pokud nemáte žádné vhodné kryté místo, zateplete nádoby jutovinou či polystyrenem proti promrznutí. Stromky jsou sice mrazuvzdorné, ale zemina v nádobě může snadno promrznout a zcela tak poškodit kořenový systém stromku.

Související zboží