Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Rakytník - samčí

Rakytník - samčí

Popis

Hippophae rhamnoides. Věděli jste, že rakytník obsahuje až 20x více vitamínu C než například pomeranč? Je to unikátní rostlina se širokou paletou cenných léčivých látek. V přírodní medicíně se využívá na posílení imunity, celkové ozdravení organismu a zvýšení výkonnosti. Pomáhá totiž proti únavě. Z plodů se dělají šťávy, které fungují jako ochrana proti chřipce, infekci a nachlazení. Nyní je sklizeň plodů mnohem jednodušší - samičí rostlina je téměř bez trnů! Rakytník roste v každé dobré zahradní půdě a je mimořádně nenáročný a odolný. Aby rakytník plodil, potřebujete vždy pár - samčí a samičí rostlinu. Jedna samčí rostlina stačí opylovat až 5 samičích. Zasíláme rostliny v květináči.

Stanoviště: plné slunce.
Doba sklizně: září - říjen.

Vitamínová bomba z vlastní zahrady!
Skoro žádné trny-jednoduchý sběr!
Bohatší úroda než u starších odrůd!

 

Džem z rakytníku

Přísady:

1,2 kg plodů rakytníku

1 kg cukru

1 ks želírovacího cukru

2 lžičky kyseliny citronové

 

Postup přípravy:

Zralé plody rakytníku omyjeme, podusíme ve větším hrnci a pak rozmixujeme. Pasírováním vymačkáme šťávu, zahřejeme ji a zvolna přisypáváme želírovací prostředek, kyselinu citronovou a cukr.  Když se vše rozpustí, necháme probublat alespoň 3 minuty. Sesbíráme pěnu, která se vytvořila na povrchu. Lžičku směsi kápneme na vychlazený talířek, pokud směs po vychladnutí ztuhne, můžeme plnit do sklenic. Naplněné sklenice otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.

 

 

Zobrazit více

Skrýt

Obsah balení

1 ks

Cena 169 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od března

Výsadba, Doba sklizně
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Doba sklizně
Zobrazit více informací Skrýt více informací

Při užívání plodů rakytníku se zlepšuje celkový stav organismu!

Botanický název Hippophae rhamnoides männlich
Objednávkové číslo 130581
Kontejner 9 cm
Zazimování mrazuvzdorné
Stanoviště Slunce

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz
  • 25.03.2015

    -anonym-:

    Plodí u rakytníku i samčí rostlina nebo jen opyluje?

    Odpověď:

    Samčí rostlina neplodí, vysazuje se pouze k opylení.

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Lanýže

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
jaro, podzim
Následná péče
Okolí stromku (1/2-1 m) bychom měli i po výsadbě udržovat bez plevele. Rovněž je nutné čas od času obnovit mulčovací vrstvu. V době sucha je nutná zálivka (5-8 l týdně/strom).
Všeobecný text
Je velmi důležité znát přírodní podmínky, za kterých lanýže rostou. Výsadba lanýžů spočívá ve vysledování a vybíraní přirozených míst vhodných pro lanýže. Největší sklizně se dosáhne v teplých, suchých polohách po zimě bohaté na sníh a létu bohatém na srážky. Výběr vhodného stanoviště: příznivá půda, pokud možno z dosahu jiných dřevin, především lesních stromů. Vhodné jsou zahrady, pole a louky (pastviny), v blízkosti lesního porostu hrozí nebezpečí konkurence jiných hub. Je obsah vápna a hodnota pH v půdě dostačující? Pokud není, je nutný přísun vápna prostřednictvím vápenitého hnojiva nebo drceného vápence.
Výsadba
Rostliny sázíme do sponu cca 3x3 m. Odstraníme okolní vegetaci do vzdálenosti jednoho metru a zpracujeme půdu do hloubky cca 30 cm (např. zoraný a uvláčený pruh pole) nebo zryjeme a vykopeme jámu pro rostlinu (na zahradě). Stromek vyjmeme z květináče, zasadíme a jámu naplníme dostatečně zeminou, aby byl kořenový bal na všech stranách dobře obsypaný, půdu trochu udusáme. Pokud není pozemek oplocený, je vhodné obalit stromek pletivem, abychom zabránili okusu divokou zvěří. Běžně dostupné pletivo redukuje mimo jiné sluneční záření, což je velmi prospěšné na silně osluněných stanovištích. Zalévání (kropítkem), nejméně 4 l. Povrch v okolí stromu zakryjeme slámou nebo mulčovací fólií a dobře upevníme. Nepoužívejte žádnou chlévskou mrvu!
Zimní ochrana
V zimě slouží mulčovací vrstva jako ochrana před mrazem.

Související zboží