Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Rakytník - nyní téměř bez trnů (1 pár: samčí + samičí rostlina)

Rakytník - nyní téměř bez trnů (1 pár: samčí + samičí rostlina)

Popis

Balení obsahuje 1 pár (1 ks samičí a 1 ks samčí rostliny)
Místo 338,- Kč jen 299,- Kč; Ušetříte 39,- Kč!

Rakytník (Hippophae rhamnoides)
Věděli jste, že rakytník obsahuje až 20x více vitamínu C než například pomeranč? Je to unikátní rostlina se širokou paletou cenných léčivých látek. V přírodní medicíně se využívá na posílení imunity, celkové ozdravení organismu a zvýšení výkonnosti. Pomáhá totiž proti únavě. Z plodů se dělají šťávy, které fungují jako ochrana proti chřipce, infekci a nachlazení. Nyní je sklizeň plodů mnohem jednodušší - samičí rostlina je téměř bez trnů! Rakytník roste v každé dobré zahradní půdě a je mimořádně nenáročný a odolný. Aby rakytník plodil, potřebujete vždy pár - samčí a samičí rostlinu. Jedna samčí rostlina stačí opylovat až 5 samičích. Zasíláme rostliny v květináči.

Stanoviště: plné slunce.
Doba sklizně: září - říjen.

Vitamínová bomba z vlastní zahrady!
Skoro žádné trny-jednoduchý sběr!
Bohatší úroda než u starších odrůd!

 

Džem z rakytníku

Přísady:

1,2 kg plodů rakytníku

1 kg cukru

1 ks želírovacího cukru

2 lžičky kyseliny citronové

 

Postup přípravy:

Zralé plody rakytníku omyjeme, podusíme ve větším hrnci a pak rozmixujeme. Pasírováním vymačkáme šťávu, zahřejeme ji a zvolna přisypáváme želírovací prostředek, kyselinu citronovou a cukr.  Když se vše rozpustí, necháme probublat alespoň 3 minuty. Sesbíráme pěnu, která se vytvořila na povrchu. Lžičku směsi kápneme na vychlazený talířek, pokud směs po vychladnutí ztuhne, můžeme plnit do sklenic. Naplněné sklenice otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.

 

 

Zobrazit více

Skrýt

Super cena

Obsah balení

2 ks

Cena 299 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od března

Výsadba, Doba sklizně
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Doba sklizně
Zobrazit více informací Skrýt více informací
Super cena

Místo 338,- Kč zaplatíte jen 299,- KčUšetříte 39,- Kč!

Při užívání plodů rakytníku se zlepšuje celkový stav organismu!

Botanický název Hippophae rhamnoides
Objednávkové číslo 130583
Kontejner 9 cm
Zazimování mrazuvzdorné
Stanoviště Slunce

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

 • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz
 • 23.08.2018

  Peter:

  Je tato odrůda vhodná pro pěstování v květináči?

  Odpověď:

  Pěstování v nádobě nedoporučujeme. Ve volné půdě dorůstá rakytník do velikosti cca 2,5x2m.

 • 01.05.2015

  -anonym-:

  Jakým způsobem zapravit k již vzrostlému rakytníku chlévskou mrvu, když se nemá okopávat a je možné při výsadbě přidat do půdy rašelinu jako u borůvek?

  Odpověď:

  Rakytník je naprosto nenáročný na jakoukoli potřebu přihnojování. Chlévskou mrvu určitě není třeba přidávat - rakytník vytváří na kořenech bakteriální hlízky, které umožňují přijímat vzdušný dusík. Výsadba do rašeliny není vhodná, běžnou zahradní zeminu vylepšíme organickým hnojivem. V dalších letech doplňujeme fosfor a draslík.

 • 15.04.2015

  -anonym-:

  Kdy po výsadbě můžu očekávat první plody? Můžu rakytník zasadit do svahu? Děkuji.

  Odpověď:

  Rakytník nastupuje do plodnosti po řádném zakořenění 3. až 4. rokem. Nenáročnosti tohoto keře je možné využít i k osázení prudších svahů.

Více dotazů

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Rakytník

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
jaro a podzim
Hnojení
Každý rok hnojíme minerálními hnojivy bez dusíku a jednou za tři roky zapravíme k rostlině asi 10kg uleželé chlévské mrvy. Nesnáší dusíkaté hnojení, jelikož na kořenech rakytníku žijí houby, které vážou vzdušný dusík.
Opylovací poměry

K plození je třeba samčí i samičí rostliny.
K opylení nedochází hmyzem, ale probíhá pomocí větru.

Na obrázku je patrný rozdíl mezi samičí a samčí rostlinou. Na samčí rostlině se nachází výrazně větší pupeny.
Řez
Keře musíme ve druhém až třetím roce seříznout tak, abychom dostali kompaktní silnou korunu, jinak rostlina vyroste do výšky, kde se dají plody jen obtížně sklízet. Vyholování keřů od spodní části je zcela přirozené, rostliny přesouvají zeleň do vyšších pater. Zmlazovací řez se provádí seříznutím rostliny koncem doby vegetačního klidu, tedy asi v polovině března Větší řezné rány je třeba ošetřit štěpařským voskem.
Všeobecný text
RAKYTNÍK Velký, opadavý, trnitý keř dorůstá 5-7m výšky. Je to dvoudomá rostlina, kvete v druhé polovině dubna. Výhony světle šedé, listy úzce kopinaté, leskle stříbrné, Plod je oválný, 6-8mm dlouhý, oranžový až oranžovo žlutý, zralost od poloviny srpna do poloviny září. Velmi bohatý na obsah vitamínu C a karotenu. Plody se používají k výrobě nápojů /likér/, džemů, kompotů domácího vína … Rakytník je nenáročný, roste dobře i na úplně písčitých půdách, plném slunci i v zasoleném prostředí / u silnic /, netrpí chorobani ani škůdci I když je to velice skromný a přizpůsobivý keř, přece jen, když chceme získat bohatou úrodu, musíme stanoviště před výsadbou dobře připravit Jakmile začne rostlina růst, pravidelně odstraňujeme kořenové výmladky, které můžeme použít k další výsadbě, hlubší okopávka keřům škodí, protože některé kořeny rostou až těsně pod povrchem půdy, vhodné je zakrytí půdy mulčováním.
Výsadba
Je potřeba vykopat dostatečně velkou jámu, zajistit do ní organické hnojivo, nejlépe uleželou chlévskou mrvu a do půdy při zasypávání přidat fosforečná hnojiva.
Vzdálenost rostlin
Keře vysazujeme na vzdálenost 2,5 m.
Zavlažování
Keře vyžadují doplňkovou zálivku v době sucha, vláhu musíme zajistit hlavně v době růstu výhonů a plodů.
Zimní ochrana
Rakytník je nenáročný, nevyžaduje zimní ochranu.

Související zboží