Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Pepino Gold - Visící melouny

Pepino Gold - Visící melouny

Popis

'Pepino Gold' - visící melouny. Solanum muricatum. Díky svým lahodným plodům si už našlo mnoho příznivců. Pěstujeme na slunném stanovišti ve velkých závěsných nádobách, kde mohou výhony viset nebo je vyvážeme vzhůru. Překvapí Vás množstvím medově sladkých plodů s hruškovou příchutí. Sklízíme je až v době, kdy zežloutnou a objeví se fialové pruhy. Jednotlivé plody dosahují velikosti až 12 cm. Dozrávají v období červenec - říjen. Rostliny zasíláme v květináči.

 

Víceletá rostlina vyžadující kyprou, humózní dobře vyhnojenou půdu.

Pod rostlinu se doporučuje umístit tabletu hnojiva Silva Flora či jiného dlouhodobě působícího hnojiva.

Po zakoupení rostlinu přesaďte do truhlíku s celým, opatrně vyklepnutým, kořenovým balíčkem, rostlinu můžete sázet mírně šikmo, aby snáze dorostla k okraji truhlíku nebo balkónu.

Zpočátku zalévejte opatrně, rostlinky musí zakořenit.

První přihnojování proveďte po 4-5 týdnech.

Dobře se osvědčilo i pěstování ve volné půdě, kde se vyvazuje k opoře podobně jako rajčata. Na venkovní stanoviště lze umístit až po prvních jarních mrazících. Před umístěním na venkovní stanoviště musíte rostlinky postupně otužovat a přivyknout na slunce.

Pepino Gold vyžaduje slunné a teplé stanoviště.

Tato rostlina je velice náročná na pravidelnou zálivku. Kořenový bal nesmí přeschnout, rostlině však velmi škodí také trvalé přemáčení.

Vzhledem k intenzivnímu růstu je rostlina velice náročná na pravidelné přihnojování (přihnojujeme 1x týdně roztokem plného hnojiva). Použít lze i kvašený drůbeží trus, nebo kousky suchého kravince, které v přiměřeném množství zapravíme mělce pod povrch půdy. Hnojiva je vhodné střídat. Rostlinu hnojte od dubna do konce července, od srpna již nepřihnojujte, aby rostlina do zimy dostatečně vyzrála.

Před příchodem podzimních mrazíků rostlinu přeneste do mrazuprosté místnosti a přezimujte na světle a v chladu (2-8 °C) ve vzdušné místnosti. Přes zimu zalévejte málo, tak aby kořenový bal nevyschl. Je-li rostlina přemokřená, může jí to silně poškodit. V době vegetačního klidu nepřihnojujte.

Žloutnou-li rostlině listy během vegetačního klidu, je to zcela přirozené.

Na jaře rostlinu přesaďte a silně seřízněte výhony, abyste zajistili kořenový růst, dlouhé výhony (130 - 140 cm) je možné sestříhnout i o více jak 1/2.

Plody sklízíme jsou-li dobře vyzrálé, tedy oranžové s fialovými pruhy.

Zobrazit více

Skrýt

Množstevní sleva

Obsah balení

1 ks

Cena 98 Kč

Cena od 3 kusů 89 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od poloviny března

Výsadba, Sklizňová zralost, Konzumní zralost
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Sklizňová zralost
Konzumní zralost
Zobrazit více informací Skrýt více informací

S parmskou šunkou chutnají nejlépe!

Botanický název Solanum muricatum 'Pepino Gold'
Objednávkové číslo 101200
Kontejner 10,5 cm
Zazimování mrazuprostá místnost
Stanoviště Slunce

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Balkónové ovoce

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Nejlepší doba pro výsadbu a přesazování je časné jaro. Jinak vždy platí, že rostliny v kontejnerech je možné vysazovat celoročně.
Hnojení
Hnojíme jednou na jaře plným hnojivem, které zapravíme do půdy. Nejlépe je použít hnojiva s dlouhodobým účinkem. Tato hnojiva dodávají účinné látky jen za dostatečně vysokých teplot a podle potřeby rostlin. Od dubna do začátku srpna můžeme dobře zakořeněné rostliny týdně přihnojovat tekutým hnojivem. Po začátku srpna již nehnojíme, aby rostliny vstoupily do zimy plně vyzrálé!
Ochrana rostlin
Hlavní příčinou chorob rostlin v nádobách je špatné stanoviště. Většinou příliš vlhké a příliš stinné. Při napadení mšicemi nebo sviluškami použijeme proti nim vhodné postřikové přípravky. Případné další dotazy Vám rádi zodpovíme.
Řez
Před zazimováním výhony rostlin lehce zakrátíme. Jakmile přeneseme rostliny z místnosti pro přezimování ven, silně je seřízneme do požadovaného tvaru. Řezu v létě se u většiny z nich vyvarujeme, neboť tímto řezem se ztrácí přirozená krása rostlin. Při silném nasazení plodů je ale v létě téměř vždy nutné plody trochu probrat ku prospěchu dostatečné velikosti ovoce.
Všeobecný text
Balkonové ovoce: Mnoho ovocných druhů znamenitě roste rovněž v nádobách na balkonech a terasách. Byly pro tento účel speciálně vyšlechtěny. Vhodná je každá nádoba od objemu asi 20 l. Ve dně ovšem musí mít otvory, aby přebytečná voda mohla odtékat. Zemina: použijeme směs dobré zahradní zeminy a rašeliny v poměru asi 1:1. Hnojení: musí být pravidelné, aby se dosáhlo dobrého růstu a výnosů. Nejvhodnější je používat plné vícesložkové hnojivo, které zásobuje rostliny veškerými živinami. Přihnojuje se v období od vyrašení až po začátek srpna. Rostliny do nádob, které nejsou odolné vůči zimě, jsou přes léto venku a většina z nich na opravdu slunném a teplém místě chráněném před větrem.
Výsadba
Používáme dostatečně velké nádoby. Čím větší objem zeminy je v nádobě k dispozici, tím lépe se rostliny vyvíjejí.Příprava truhlíku k osázení: V truhlíku musí být dostatečně velké otvory pro odtok přebytečné vody a na jeho dně 5 cm silná drenážní vrstva (např. hrubý štěrk).Na tuto drenážní vrstvu položíme netkanou textilii (běžně používanou např. při pěstování zeleniny), aby se zemina nemohla smísit s drenážní vrstvou. Jako zeminu k sázení použijeme nejlépe hotový substrát pro květiny, který ještě smícháme s normální zahradní zeminou.
Vzdálenost rostlin
Většina balkonového ovoce je zasazena jednotlivě v květináčích. Jahody vysazujte do truhlíků asi 30 cm od sebe.
Zavlažování
Rostliny na balkonech a terasách denně zaléváme, sucho je velkým nepřítelem této skupiny rostlin.
Zimní ochrana
Velkým nepřítelem této skupiny rostlin je sucho. Také v zimě, je-li tomu půda přístupná, musíme zalévat. Nejlépe ještě před zimou, nebo také když už noční teploty klesají pod bod mrazu, provedeme jednu pořádnou zálivku. Tato zásada platí také pro všechny ostatní rostliny v nádobách, které přezimují venku! V mnohých případech škody během zimy nezpůsobí mráz, ale chybějící vlhkost v nádobě. Mráz odnímá půdě vodu. Rovněž neškodí zakrytí chvojím.

Související zboží