Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Muchovník ze Saskatoonu 'Martin'

Muchovník ze Saskatoonu 'Martin'

Popis

Jedinečná ovocná chuť. Amelanchier alnifolia ’Martin’. Pro své sladké plody je muchovník také někdy označován jako ‚Rozinkový strom‘. ‚Martin‘ je odrůda pocházející z kanadské oblasti Saskatoon. Jedná se o odrůdu muchovníku s nejsladšími a největšími plody vůbec (14-15 mm)! Samozřejmě nejsladší chuť mají plody rostlin pěstovaných na plném slunci. Jsou v nich obsaženy vzácné antioxidanty, zdraví prospěšné flavonoidy a vitamín C. Zasíláme v květináči. Keř muchovníku je robustní, plně mrazuvzdorný, nenáročný a díky podzimnímu zbarvení listů také velmi dekorativní!

Dorůstá asi do 2 m.
Kvete v dubnu až květnu, plodí od konce června.

Doporučujeme zasadit společně s nabízenou odrůdou ’Aroma’, úroda bude opravdu bohatá!

Zobrazit více

Skrýt

Množstevní sleva

Obsah balení

1 ks

Cena 298 Kč

Cena od 3 kusů 279 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od března

Výsadba, Doba květu, Doba sklizně
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Kvetení
Doba sklizně
Zobrazit více informací Skrýt více informací

Absolutně mrazuvzdorný! Největší a nejsladší plody!

Botanický název Amelanchier alnifolia 'Martin'
Objednávkové číslo 151603
Kontejner 9 cm
Výška dospělé rostliny (cm) do 200 cm
Zazimování mrazuvzdorné
Stanoviště Slunce

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Rozinkový strom - muchovník

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Všeobecný text
Rozinkový strom
Rostlina s plody podobnými borůvce, pocházející ze Severní Ameriky se na podzim nápadně červenooranžově zbarvuje. Keř dorůstá velikosti až 3 m a jeho pěstování je zcela nenáročné, nebývá napadán škůdci, netrpí nemocemi. Stanoviště vyžaduje slunné až polostinné. Muchovník je samosprašný a kvete od dubna do května. Na půdu jsou tyto rostliny nenáročné, vyhovují jim všechny druhy půd. Amelanchier Vysazují se do jámy asi 50x50cm a je nutné dokonale rozprostřít kořeny. Zasypáváme kompostem, nebo původní zeminou obohacenou o pomalurozpustné hnojivo, důkladně zalijeme . Po dokonalém zakořenění je zcela mrazuvzdorný /až do -40°C/. V našich podmínkách tedy přezimuje zcela bezpečně, spolehlivě roste i ve vyšších polohách. Jelikož koření hluboko /až 1,5m / a kořeny dosahují do stran až dvojnásobku průměru koruny, snáší i delší letní sucha, kořeny dokonale rostlinu zásobují jak vláhou tak živinami. Řez se provádí obdobně jako u keřového rybízu. V prvním roce po výsadbě keřík zkrátíme na 1/3 délky, aby se na rostlina rozvětvila. V dalších letech, pokud je nutné keř zmladit, postupujeme tak, že asi 1/3 starších výhonů zcela odstraníme a vytvoříme tak prostor pro výhony nové. Velké, šťavnaté, borůvkám podobné plody se objeví 3.rokem na stanovišti. Několikaletý strom poskytne 8-12kg úrody, sklizeň je postupná a vyrovnaná, sklízí se několikrát do roka. Plody muchovníku obsahují velké množství vitamínů a minerálů, podporují odolnost organismu, působí preventivně proti nemocem. Jsou vynikajícím ovocem a mají široké možnosti využití, konzumují se za syrova, lisuje se z nich výborná šťáva, lze je použít na výrobu marmelády i zavařovat.

Související zboží