Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Medvědí česnek

Medvědí česnek

Popis

Allium ursinum. Chuť česneku medvědího je překvapivě svěží a připomíná mix pažitky a česneku, ale nepálí a nenadýmá. Použitelné jsou listy i se stonky. Medvědí česnek je znovuobjevený prostředek přírodní medicíny, který pomáhá při nachlazení. A ta bylinková chuť! Používá se do polévek, pomazánek, na brambory nebo prostě na chleba s máslem jako zdravější varianta pažitky.

Listy vyráží časně na jaře a vytváří bohaté trsy. Po odkvětu listy postupně zcela zatahují a objeví se zase příští jaro.

Na zahrádce se velmi dobře rozrůstá prostřednictvím dceřiných cibulek. Je tedy důležité při sklizni nevytrhnout ze země cibulky, ale pouze odstřihnout či odříznout nadzemní část.

Rostlina je v půdě plně mrazuvzdorná. 


Zasíláme zakořeněnou cibuli v květináči.

Stanoviště: polostín - stín.

POZOR: Tato rostlina se již v průběhu jara opět zatahuje do cibulek, její nadzemní část tedy zavadá. V některých případech, u rostlin zasílaných v polovině dubna a později, tak může dojít k situaci, že po výsadbě do volné půdy se již rostlina pouze zatáhne. Je to pro ni v tomto ročním období přirozené a nejedná se o neujmutí či poškození. V následující jarní sezóně rostlina z cibulek opět časně na jaře vyrazí. 


Slaný koláč s medvědím česnekem

Přísady :

1 listové těsto

150 g  tvrdého sýra

100 g šunky (může být i slanina)

150 g medvědího česneku

250 ml smetany

3 vejce

sůl

 

Postup přípravy:

Listové těsto vložíme do zapékací formy, posypeme sýrem, šunkou a poklademe nakrájeným medvědím česnekem. Zalijeme smetanou s rozšlehanými vejci a podle chuti přisolíme. Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 30 minut.

 

Zobrazit více

Skrýt

Množstevní sleva

Obsah balení

1 ks

Cena 59 Kč

Cena od 3 kusů 49 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od března

Výsadba
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Zobrazit více informací Skrýt více informací

Znovuobjevené koření! Jarní životabudič!

Botanický název Allium ursinum
Objednávkové číslo 102450
Kontejner 10,5 cm
Zazimování mrazuvzdorné
Stanoviště Polostín / Stín

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz
  • 07.03.2015

    -anonym-:

    Mohla bych zasadit medvědí česnek mezi thuje, kde máme polostín až stín, jinak nám všude svítí slunce?

    Odpověď:

    Česnek je možné vysadit i mezi thuje, důležité je zajistit pravidelnou zálivku. Nejlépe se mu daří pod listnatými stromy.

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Rostliny pro zdraví

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Březen až květen a září až listopad
Hnojení
Aby byl zajištěný bohatý růst, je pravidelné hnojení nutné. Použít můžete dlouhodobě působící hnojivo, které se smísí s půdou a pomalu se dodává rostlinám. Kromě toho můžete, jakmile jsou rostliny v plném růstu, týdně hnojit 1x speciálním tekutým hnojivem. Upozornění: Nikdy nehnojte na suchou půdu, vždy je potřeba předtím dobře rostliny zalít!
Řez

Drobnější výchovný řez se může udělat na jaře.

Všeobecný text
Pěstujte v květináči, v létě na balkoně a terase a v zimě na okenním parapetu.
Výsadba

U nezimovzdorných rostlin, které budete pěstovat v nádobách, dbejte vždy na to, aby byla použitá kvalitní zemina. V nádobách pěstované rostliny mají omezený prostor, proto se nevyplatí na zemině šetřit.
U rostlin zimovzdorných vybírejte stanoviště s dobrou zahradní zeminou. Po výsadbě vždy rostliny řádně zalijte.

Zavlažování

Při umístění v květináči by měla být zálivka pravidelná. Zálivku je třeba hlídat, neboť hodně vody a podmáčení jsou vždy velice špatné a mohou rostlinu vážně poškodit. V zimě zalévejte co nejméně. Ideálně pouze tak, aby zemina zcela nevyschla. V závislosti na teplotě zimoviště, je třeba upravit intervaly zálivky. Při běžné teplotě přezimování kolem 8°C se doporučuje zálivka 1x za 10 dní.

U venkovní výsadby je také třeba dbát na dostatek vláhy. V suchých dnech je třeba zavlažovat v době, kdy je předpoklad nejmenší ztráty vláhy vysušením - tedy ideálně brzo ráno, či naopak v podvečer. Po určitou dobu se voda udržuje pouze ve vrchní vrstvě zeiny, kde je snadno odpařována púsobením slunečního záření, či větrem. Naopak, dojde-li k dlohodobějšímu přemokření půdy, doporučuje se dopomoci odvodnění narušením vrchní vrstvy zeminy, která je dlouhodobější zamokřením neprodyšná. K tomu se využívá především hlubších tenkých vpichů do půdy - použít se dají například vidle. Omezíte tak možnosti poranění kořenového systému.

Zimní ochrana

Před mrazem nezimovdorné rostliny pěstované v nádobě umístěte do světlé suché bezmrazé místnosti.

Jsou-li rostliny zimovzdorné a přesto je pěstujete v nádobě, je třeba počítat s tím, že sice samotné rostliny jsou vůči mrazu odolné, ale díky malému množství zeminy v oblasti kořenového systému, jsou právě zde rostliny vystaveny většímu mrazu, než při přirozené výsadbě ve volné půdě. Ideální je používat silnostěnné nádoby, které na zimu obalíte netkanou textilií. Další možností je přenesení rostliny s nádobou do bezmrazé světlé místnosti s tepltou mírně nad 0°C. Poslední možností je zapustit rostlinu i s nádobou do volné půdy.

Zimovzdorné rostliny ponecháme celoročně na venkovním stanovišti - pouze v případě poranění rostlin na konci vegetační sezóny či v průběhu vegetačního klidu, je vhodné před mrazy poškozené rostliny chránit netkanou textilií. Poranění může vést k promrznutí, případně k vniku vlhka a následnému poškození mrazem.

 

Související zboží