Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Malinoostružina - Tayberry 'Buckingham'

Malinoostružina - Tayberry 'Buckingham'

Popis

Tayberry ´Buckingham´. Malinoostružina.
Máte rádi maliny i ostružiny? Zde se spojily přednosti obou! Sladká chuť a barva malin s kořeněným aroma ostružin. Dlouhé, až 5 cm velké plody jsou zralé teprve, když se červené plody zbarví do tmavě purpurové. Odrůda ´Buckingham´ nemá trny, což značně zjednodušuje sběr! Nejlépe plodí na slunci se zastíněnými kořeny. Dodáváme v květináči.

Doba zralosti: od konce června.

Vyjímečná odrůda bez trnů!
Skvělá chuť!
Specialita z Anglie!

 


Světlé teplé stanoviště zaručí lepší úrodu, důležitý je dostatek slunce.

V průběhu vegetace vyžaduje rostlina dobrou závlahu, Tayberry provlažujeme do hloubky 0,15-0,30 m. Dávka závlahy by měla být 15-20 litrů na m2.

Rostlina vytváří polokeře, které každý rok vyhání nové pruty. V druhém roce se na těchto výhonech objevují květy a plody.

Odplozené výhony ostříhejte a nechejte pouze jednoleté, ostříháním starších prutů se rostlině před zimou ulehčí. Snáze přezimuje a na jaře půjde většina živin do ponechaných jednoletých výhonů.

Výhony vyvazujte ke stabilní konstrukci 2-2,5 m.

Rostlina je samosprašná.

 

Ostružinový sníh

Ingredience:

450 g ostružin
2 ušlehané bílky
50 g cukru
300 ml vysokoprocentní šlehačky

Ostružiny prolisujte přes síto a získané pyré nechte 2 hodiny mrazit, až zkrystalizuje. Do ušlehaných bílků zašlehejte cukr a tuto směs spojte s dotuha ušlehanou šlehačkou.
Zmrazené ostružinové pyré nasekejte nahrubo a rychle zamíchejte do krému tak, abyste vytvořili mramorový efekt. Rozdělte do 6 sklenic a ihned podávejte.

 

 

Zobrazit více

Skrýt

Množstevní sleva
Medonosná rostlina

30/40

Obsah balení

1 ks

Cena 169 Kč

Cena od 3 kusů 149 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od března

Výsadba, Doba sklizně
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Doba sklizně
Zobrazit více informací Skrýt více informací

Specialita z Anglie! Skvělá chuť! Výjimečná odrůda bez trnů!

Botanický název Rubus 'Buckingham Tayberry'
Objednávkové číslo 151510
Kontejner 11 cm
Zazimování mrazuvzdorné
Velikost při dodání (cm) 30/40
Stanoviště Slunce
Medonosná Ano

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Maliníky

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Březen až květen, říjen až zámraz, rostliny v kontejnerech celoročně.
Hnojení
Začneme přihnojovat již v březnu plným hnojivem v dávkách uvedených na jeho obalu.
Ochrana rostlin
Naše maliníky byly vypěstovány z elitních mateřských rostlin a proto jsou maximálně odolné vůči nemocem. Postřik proti mšicím provedeme odpovídajícími prostředky. Speciální dotazy Vám rádi zodpovíme.
Plané výhony
Zemní výhony u maliníku jsou plodonosné, nejedná se tedy o plané vlčí výhony.
Řez
Maliníky plodí (mimo remontantních odrůd) na loňském dřevě. Remontantní odrůdy maliníku: Tyto odrůdy, jako např. Heritage nebo "Ljulin", plodí na loňských i letošních výhonech.
Kresba: U maliníku po sklizni odumírá dřevo dvouletých plodových prutů. V zimě je můžeme lehce vylomit. Zůstávající mladé nerozvětvené pruty o něco zkrátíme a případně, je-li k dispozici, připevníme k drátěnému zábradlí.
Všeobecný text
Maliník je polokeř, vytrvalým orgánem je podzemní oddenek. V prvním roce vývinu se tvoří olistěné mladé pruty, na nichž se ve druhém roce vyvinou z postranních pupenů postranní výhony a na těch vznikají květy a plody. Potom prut odumírá. Pro malinu je typické, že se uvolňuje od středového čepu. Výhony jsou více či méně ostnité, mnohé odrůdy mají však pruty hladké. Maliny jsou velice mnohostranně využitelné plody. Téměř všechny odrůdy lze dobře zmrazovat či zpracovat na marmeládu, želé a šťávu. Maliny obsahují méně cukru než ostatní bobulové ovoce, mají však vysoký obsah minerálních látek (vápník, draslík, fosfor), ovocných kyselin a vitaminů. Jako typická lesní rostlina miluje maliník propustné, humózní půdy, v nichž se jen mělce zakořeňuje. V létě se musí dbát na dobré zásobení vodou. Plně slunné stanoviště podporuje výnos a kvalitu plodů.
Výsadba
Pro maliníky vyhloubíme sázecí jamky o průměru asi 50 - 60 cm a hloubce 40 cm. Kořeny zastřihneme a nadzemní výhony zkrátíme na 1/3 jejich původní délky. Maliníky dodávané v kontejnerech z nich vyklopíme a zasadíme tak hluboko, jako je jejich zemní bal. Zemní výhony u maliníku jsou plodonosné, nejedná se tedy o plané vlčí výhony.
Výsadba na balkoně
Maliníkům se také daří v nádobách. Nádoba by měla pojmout minimálně 50 l substrátu. Tyto rostliny pak přezimujeme na mrazuprostém místě. Dno nádoby musí mít otvory pro odtok přebytečné vody. Na dno dejte 5 cm hrubého štěrku nebo drobných kamínků pro lepší odvodnění. Zemina je vhodná jakákoli dobrá zahradní smíšená s rašelinou (1:1). Hnojení: pro rostliny v nádobách je nejlepší využít plné vícesložkové hnojivo. Ideální jsou dlouhodobě působící hnojiva. S tímto hnojivem dosáhnete zdravý růst, nádherné barvy, robustní vzrůst a pravidelnou plodnost. Potřebujete-li vytvořit oporu k sazenici v nádobě, je nejlepším řešením umístit do nádoby 3 bambusky o něco větší než kmínek, které nahoře svážete. Vytvoříte tak stan, který je nejen praktický, ale i esteticky vypadá velice pěkně. V nádobě rostliny potřebují dostatek vody - nesnáší však přemokření. V době vegetace je nejlepší každodenní zálivka. Na zimu obalte nádoby netkanou textilií. V zimě potřebují rostliny zálivku pouze minimálně - ideální je pouze za teplejších bezmrazých dnů. Máte-li možnost, chraňte rostlinu před silným mrazem umístěním v závětří či chladné kryté místnosti (garáž, světlý sklep atd).
Vzdálenost rostlin
0,5 - 1 m
Zavlažování
Pravidelná závlaha působí příznivě na výnos.
Zimní ochrana
Není jí zapotřebí. 

Související zboží