Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Maliník 'Golden Everest®'

Maliník 'Golden Everest®'

Popis

Maliník 'Golden Everest'. Mimořádně sladká chuť těchto malin přímo vybízí k jejich použití na přípravu letních dezertů nebo marmelád. Plodí na jednoletých i dvouletých výhonech. Zasíláme prostokořenné rostliny.

Stanoviště: plné slunce.
Zralost: od srpna do září.

2x plodící!

 

Bowle z bobulovin

Ingredience:
• 250 g malin
• 250 g borůvek
• 250 g jahod
• 3 lžíce cukru krystal
• 50 ml třešňového likéru
• 50 ml brandy
• 2 lahve bílého vína
• 1 lahev sektu

Postup:
Veškěré bobuloviny omyjeme, promícháme s cukrem, třešňovým likérem, brandy a 500 ml vína. Překryjeme potravinářskou fólií a necháme 2 hodiny odstát v chladničce.
Zalité zbylým vínem a sektem servírujeme v bowle-míse.

 

Malinový Créme Brulleé

Ingredience:

200 g malin

4 žloutky

8 lžic cukru

400 ml smetany

200 ml mléka

Dřeň z vanilkového lusku

Maliny na zdobení

 

Maliny rozdělte do 6 formiček. Žloutky se 2 lžicemi cukru ušlehejte na pevný, tuhý krém. Smetanu s mlékem a vanilkovou dření zahřívejte na mírném ohni. Nesmí se vařit!

Poté nechte vychladnout. Tuto smetanovou směs nalijte za stálého míchání do žloutkového krému. Získanou směs zahřívejte za stálého míchání. Hotový krém nalijte do formiček a minimálně 4 hodiny, nejlépe přes noc ponechte v chladničce. Před servírováním na každou porci krému nasypte 1 lžíci cukru a flambovací pistolí zkaramelizujte. Do středu položte jednu malinu a cukrovou krustu nechte 20 minut ztuhnout.

 

 

Zobrazit více

Skrýt

Množstevní sleva
Medonosná rostlina

prostokořenné

Obsah balení

2 ks

Cena 149 Kč

Cena od 3 balení 139 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od března





Výsadba, Doba sklizně
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Doba sklizně
Zobrazit více informací Skrýt více informací

2x plodící! Vynikající na dezerty!

Botanický název Rubus idaeus 'Golden Everest®'
Objednávkové číslo 151240
Zazimování mrazuvzdorné
Kvalita prostokořenné
Stanoviště Slunce
Medonosná Ano

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Maliníky

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Březen až květen, říjen až zámraz, rostliny v kontejnerech celoročně.
Hnojení
Začneme přihnojovat již v březnu plným hnojivem v dávkách uvedených na jeho obalu.
Ochrana rostlin
Naše maliníky byly vypěstovány z elitních mateřských rostlin a proto jsou maximálně odolné vůči nemocem. Postřik proti mšicím provedeme odpovídajícími prostředky. Speciální dotazy Vám rádi zodpovíme.
Plané výhony
Zemní výhony u maliníku jsou plodonosné, nejedná se tedy o plané vlčí výhony.
Řez
Maliníky plodí (mimo remontantních odrůd) na loňském dřevě. Remontantní odrůdy maliníku: Tyto odrůdy, jako např. Heritage nebo "Ljulin", plodí na loňských i letošních výhonech.
Kresba: U maliníku po sklizni odumírá dřevo dvouletých plodových prutů. V zimě je můžeme lehce vylomit. Zůstávající mladé nerozvětvené pruty o něco zkrátíme a případně, je-li k dispozici, připevníme k drátěnému zábradlí.
Všeobecný text
Maliník je polokeř, vytrvalým orgánem je podzemní oddenek. V prvním roce vývinu se tvoří olistěné mladé pruty, na nichž se ve druhém roce vyvinou z postranních pupenů postranní výhony a na těch vznikají květy a plody. Potom prut odumírá. Pro malinu je typické, že se uvolňuje od středového čepu. Výhony jsou více či méně ostnité, mnohé odrůdy mají však pruty hladké. Maliny jsou velice mnohostranně využitelné plody. Téměř všechny odrůdy lze dobře zmrazovat či zpracovat na marmeládu, želé a šťávu. Maliny obsahují méně cukru než ostatní bobulové ovoce, mají však vysoký obsah minerálních látek (vápník, draslík, fosfor), ovocných kyselin a vitaminů. Jako typická lesní rostlina miluje maliník propustné, humózní půdy, v nichž se jen mělce zakořeňuje. V létě se musí dbát na dobré zásobení vodou. Plně slunné stanoviště podporuje výnos a kvalitu plodů.
Výsadba
Pro maliníky vyhloubíme sázecí jamky o průměru asi 50 - 60 cm a hloubce 40 cm. Kořeny zastřihneme a nadzemní výhony zkrátíme na 1/3 jejich původní délky. Maliníky dodávané v kontejnerech z nich vyklopíme a zasadíme tak hluboko, jako je jejich zemní bal. Zemní výhony u maliníku jsou plodonosné, nejedná se tedy o plané vlčí výhony.
Výsadba na balkoně
Maliníkům se také daří v nádobách. Nádoba by měla pojmout minimálně 50 l substrátu. Tyto rostliny pak přezimujeme na mrazuprostém místě. Dno nádoby musí mít otvory pro odtok přebytečné vody. Na dno dejte 5 cm hrubého štěrku nebo drobných kamínků pro lepší odvodnění. Zemina je vhodná jakákoli dobrá zahradní smíšená s rašelinou (1:1). Hnojení: pro rostliny v nádobách je nejlepší využít plné vícesložkové hnojivo. Ideální jsou dlouhodobě působící hnojiva. S tímto hnojivem dosáhnete zdravý růst, nádherné barvy, robustní vzrůst a pravidelnou plodnost. Potřebujete-li vytvořit oporu k sazenici v nádobě, je nejlepším řešením umístit do nádoby 3 bambusky o něco větší než kmínek, které nahoře svážete. Vytvoříte tak stan, který je nejen praktický, ale i esteticky vypadá velice pěkně. V nádobě rostliny potřebují dostatek vody - nesnáší však přemokření. V době vegetace je nejlepší každodenní zálivka. Na zimu obalte nádoby netkanou textilií. V zimě potřebují rostliny zálivku pouze minimálně - ideální je pouze za teplejších bezmrazých dnů. Máte-li možnost, chraňte rostlinu před silným mrazem umístěním v závětří či chladné kryté místnosti (garáž, světlý sklep atd).
Vzdálenost rostlin
0,5 - 1 m
Zavlažování
Pravidelná závlaha působí příznivě na výnos.
Zimní ochrana
Není jí zapotřebí. 

Související zboží