Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

Kiwi 'Solissimo'

Kiwi 'Solissimo'

Popis

Kiwi ´Solissimo´. Protože je samosprašné, nepotřebuje žádné samčí rostliny. Od 3. roku na stanovišti pravidelně bez problému kvete a plodí. Na loňských výhonech se objevují nejdříve bílé, později žlutooranžové květy. Na podzim jsou výhony obsypané plody. Ty se sklízí až když přejdou prvním lehkým mrazíkem na přelomu října a listopadu. Plody se v chladu dlouhodobě skladují, vydrží až do března. Plody kiwi jsou velké, se sladkou kořeněnou chutí. Pěstují se na plném slunci. Jsou to popínavé rostliny, potřebují oporu. Zvláště dekorativní jsou na pergole. Zasíláme v květináči.

I přestože je kiwi mrazuvzdorné, je třeba po výsadbě chránit sazenice před pozdními mrazíky, které mohou nadzemní části poškodit.

Zobrazit více

Skrýt

Obsah balení

1 ks

Cena 149 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od března

Výsadba, Sklizňová zralost, Konzumní zralost
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Sklizňová zralost
Konzumní zralost
Zobrazit více informací Skrýt více informací

Samosprašné! Bohatá úroda lahodných plodů!

Botanický název Actinidia deliciosa 'Solissimo®'
Objednávkové číslo 157110
Kontejner 8 cm
Zazimování zimní kryt
Stanoviště Slunce

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

 • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz
 • 23.02.2020

  Jana:

  Jaká je velikost plodu?

  Odpověď:

  Kiwi Solissimo/Actinidia deliciosa a patří mezi velkoplodé druhy. Plody jsou ve velikosti asi jako velká švestka, tedy ve velikosti asi 5 až 7 cm. 

 • 13.04.2015

  -anonym-:

  V jaké přibližné velikosti je rostlina dodávána? děkuji Šťovíčková

  Odpověď:

  Dodávaná velikost kiwi je asi 20 cm.

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Kiwi

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Březen až květen, říjen až zámraz, rostliny v kontejnerech celoročně.
Hnojení
Začneme přihnojovat již v březnu plným hnojivem v dávkách uvedených na jeho obalu.
Ochrana rostlin
U kiwi není nutná žádná speciální ochrana.
Řez
Když je rostlina plně vyvinuta - po 3 až 4 letech - začneme s prvním řezem. Ten provedeme v době vegetačního klidu (prosinec, leden). Letorosty z předešlého roku sestřihneme na 6 pupenů a staré dřevo vyřízneme. Kiwi Piccolo (Actinidia arguta) Vlastní řez není zapotřebí. Rostlinu jen trochu prosvětlíme. Při silném nasazení plodů je ale v létě téměř vždy nutné plody trochu probrat ku prospěchu dostatečné velikosti ovoce.
Všeobecný text
Kiwi (Actinidia chinensis) je vůči zimě odolná popínavá liána, které se výborně daří jak na slunných, tak i neosluněných, teplých, proti větru chráněných stanovištích. Rostlina je dvoudomá, tzn. že pro tvorbu plodů je potřeba samičí a samčí rostlina. Jedna samčí rostlina postačí na pět samičích. Rostlina začíná plodit až když je plně vyvinuta - po 3 až 4 letech - na dvouletém dřevě. Plody kiwi jsou velmi bohaté na vitamím C a mohou se v chladničce při teplotě + 5 °C skladovat minimálně 4 měsíce.Kiwi Piccolo (Actinidia arguta) Toto kiwi můžeme vysazovat až do nadmořské výšky 600 m. Rostlina je až do - 30 °C absolutně mrazuvzdorná. Kiwi ´Piccolo´ je samosprašné, proto nám pro zajištění úrody postačí i jedna rostlina.
Výsadba

Předpokladem je stabilní konstrukce, která má mít u popínavých odrůd výšku 3 - 3,5 m a 4 napnuté dráty. Rovněž se mohou použít i mříže pro popínavé rostliny. Vyhloubíme sázecí jamky o průměru asi 50 - 60 cm a hloubce 40 cm. Rostliny dodávané v kontejnerech z nich vyklopíme a zasadíme tak hluboko, jako je jejich zemní bal. Po výsadbě je dobře zalijeme.

I přestože je kiwi mrazuvzdorné, je třeba po výsadbě chránit sazenice před pozdními mrazíky, které mohou nadzemní části poškodit.

Výsadba na balkoně
Kiwi se také daří v nádobách. Nádoba by měla pojmout minimálně 20 l substrátu. Tyto rostliny pak přezimujeme na mrazuprostém místě. Dno nádoby musí mít otvory pro odtok přebytečné vody. Na dno dejte 5 cm hrubého štěrku nebo drobných kamínků pro lepší odvodnění. Zemina je vhodná jakákoli dobrá zahradní smíšená s rašelinou (1:1). Hnojení: pro rostliny v nádobách je nejlepší využít plné vícesložkové hnojivo. Ideální jsou dlouhodobě působící hnojiva. S tímto hnojivem dosáhnete zdravý růst, nádherné barvy, robustní vzrůst a pravidelnou plodnost. Potřebujete-li vytvořit oporu k sazenici v nádobě, je nejlepším řešením umístit do nádoby 3 bambusky o velikosti cca.180 cm, které nahoře svážete. Vytvoříte tak stan, který je nejen praktický, ale i esteticky vypadá velice pěkně. V nádobě rostliny potřebují dostatek vody - nesnáší však přemokření. V době vegetace je nejlepší každodenní zálivka. Na zimu obalte nádoby netkanou textilií. V zimě potřebují rostliny zálivku pouze minimálně - ideální je pouze za teplejších bezmrazých dnů. Máte-li možnost, chraňte rostlinu před silným mrazem umístěním v závětří či chladné kryté místnosti (garáž, světlý sklep atd). Když je rostlina plně vyvinuta - po 3 až 4 letech - začneme s prvním řezem. Ten provedeme v době vegetačního klidu (prosinec, leden). Letorosty z předešlého roku sestřihneme na 6 pupenů a staré dřevo vyřízneme.
Vzdálenost rostlin
2-3 m
Zavlažování
Po ujmutí rostliny již není další závlaha nutná.
Zimní ochrana
Kiwi je choulostivé jen vůči suché půdě - potřebuje zimní ochranu. Proto spodní část rostliny přikryjeme slámou nebo dřevitou vlnou, nepoužíváme plasty! Přes výhony můžeme také pověsit chvojí nebo netkanou textilii. 

Související zboží