Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

3 Převislé begónie+1 Převislý bambus

3 Převislé begónie+1 Převislý bambus

Popis

Originální kombinace pro zajímavé truhlíky a závěsné nádoby!

Super cena! 1 bal. převislé begonie a 1 ks převislý bambus; 4 ks místo 217,- Kč pouze 190,- Kč; Ušetříte 27,- Kč!

 

Agrostis stolonifera. Pokud je bambus stále zalitý a zemina vlhká, výhony visí již po pár týdnech až 1,5 m přes okraj květináče. Vynikne zvláště v závěsné nádobě.

Vyžaduje: plné slunce - polostín.
Délka: až do 1,5 m.
Převislý.

 

 

Převislé begónie. Begonia 'Pendula'. Každý, kdo je jednou pěstoval, je nadšen. Po jejich vysazení dosáhnete bez námahy skvělého efektu. Jejich velkorysé a velmi trvanlivé květy nemůžete přehlédnout ani z velké dálky! Ve stínu vytváří neuvěřitelně bohaté převisy. Čím jsou hlízy starší, tím lépe kvetou. Na podzim se musí hlízy vyjmout a skladovat v suchu.

Průměr hlíz: 4/5 cm.
Stanoviště: stín - polostín.
Doba kvetení: červen - říjen.
Délka: do 45 cm.
Převislé.
Zasíláme ve formě hlíz.

Zobrazit více

Skrýt

Super cena

45 - 150 cm

Obsah balení

4 ks

Cena 190 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od poloviny března

Výsadba, Doba květu
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Kvetení
Zobrazit více informací Skrýt více informací
Super cena

Místo 217,- Kč zaplatíte jen 190,- KčUšetříte 27,- Kč!

Kombinace extra třídy!

Botanický název 3 Begonia 'Pendula'+1 Agrostis stolonifera
Objednávkové číslo 101941
Výška dospělé rostliny (cm) 45 - 150 cm
Stanoviště Slunce / Polostín / Stín

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Balkónové rostliny

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Polovina dubna až červen. Balkonové květiny se někdy vysazují již časně jako předpěstované. Za teplých dní se postaví ven, ale musí se bezpodmínečně chránit před pozdními mrazy.
Hnojení
Pro bohatství květů je nezbytné pravidelné hnojení. Dnes jsou k dispozici plná hnojiva, která se vmísí do zeminy a pomalu uvolňují rostlinám živiny. Dodatečně se může, jakmile jsou rostliny v plném růstu, týdně přihnojovat speciálním tekutým hnojivem. Pozor: Nikdy nehnojíme na suchou zem, ale vždy předtím ji dobře zalijeme! Jestliže listy žloutnou, jedná se buď o hodně vody nebo nedostatek železa, který se dá rychle odstranit speciálním hnojivem.
Ochrana rostlin
Balkonové květiny nepotřebují speciální ochranu. Žloutnutí listů nebo lehčí napadení padlím souvisí nejčastěji s hnojením nebo zavlažováním. Žluté listy znamenají buď příliš mnoho vody nebo nedostatek železa, který se dá rychle odstranit speciálním hnojivem. Lehčí výskyt padlí je způsoben většinou nadbytkem vody. Při případném výskytu mšic nebo molic ošetříme rostliny vhodnými přípravky.
Řez
Odstřiháváme odkvetlá květenství.
Všeobecný text
Většina balkonových květin (muškáty, fuchsie atd.) je vyšlechtěna tak, aby se jim dobře dařilo i na poměrně malém životním prostoru, podobně jako se jiným rostlinám daří ve volné půdě. Tento omezený prostor v květinovém truhlíku proto musí být prvotřídní co do kvality a složení půdy. Ta má být kyprá, humózní a vázající vlhkost. Osvědčená je směs ze zahradní a květinové zeminy, písku a rašeliny. Tuto zemní směs musíme každým rokem obnovovat. Nejlepší je použít již hotové namíchané substráty. Na zemině pro tyto květiny nešetříme, jen s nejlepší půdou dosáhneme požadovaného úspěchu!
Výsadba
Každý květinový truhlík má mít na dně nebo dole na přední straně podle své délky 2 - 4 otvory k odvádění přebytečné dešťové nebo zalévací vody. Tyto otvory zakryjeme hliněnými střepinami nebo úlomky cihel, aby se neucpaly kořeny nebo zeminou. Čím je květinový truhlík větší, tím se v něm rostlinám lépe daří! Letní květiny sázíme do substrátu s jejich rašelinným balem (bez kontejneru) a ihned je zalijeme. Truhlíky nenaplňujeme zeminou úplně, aby zůstal okraj pro zalévání. Protože jsou většinou balkonové květiny jednoleté nebo nejsou odolné vůči zimě, vysazujeme je relativně pozdě, tzn. až po posledních mrazech. Samozřejmě můžeme truhlíky a mísy osázet již dříve, ale venku je necháme až po zmrzlých.
Vzdálenost rostlin
Na 1 m truhlíku se počítá 6 - 8 rostlin (podle jejich velikosti).
Zavlažování
Zavlažování neprovádíme schématicky, ale přizpůsobujeme je potřebám rostlin. Vhodné je před závlahou zeminu nakypřit, aby, pokud je zem oddělena od stěny truhlíku, voda vzniklou štěrbinou neodtékala.

Související zboží