Napište objednací číslo, zvolte množství a objednejte:

+

Návod na pěstování

Poradna k produktu

3 Muškát Toskana + 3 Kouzelný sníh

3 Muškát Toskana + 3 Kouzelný sníh

Popis

Super cena! 1 bal. Toskana + 1 bal. Kouzelný sníh; 6 ks místo 258,- Kč jen 229,- Kč; Ušetříte 29,- Kč!

 

Každoročně přicházejí šlechtitelé vzpřímených muškátů s mnoha novinkami. My se snažíme vybrat ty nejlepší. Vždy hledáme takové odrůdy, které bohatě kvetou, mají co možná největší květy a jsou odolné vůči rozmarům počasí. Věříme, že si z letošní nabídky vyberete!

Stanoviště: plné slunce.
Doba květu: květen - říjen.
Vzpřímené.

 

Euphorbia 'Diamond Frost'. Záplava kvítků ve tvaru drobných, sněhově bílých hvězdiček dokáže zaplnit truhlík a přesto působí v každé kombinaci vždy vzdušně a lehce. Tak jako se do řezaných kytic, aby působily bohatě, používá "Nevěstin závoj", dosáhnete stejného efektu v okenním truhlíku s touto letničkou "Kouzelný sníh". Ideální je právě při kombinování s ostatními letničkami. Sněhově bílá ještě více zvýrazní další použité barvy ve Vaší kombinaci.

Stanoviště: plné slunce - polostín - stín.
Doba kvetení: květen - do zámrazu.
Délka: do 50 cm.
Převislý.

Zobrazit více

Skrýt

Super cena

Obsah balení

6 ks

Cena 229 Kč

Předpokládaný termín expedování
(při aktuálním objednání)
od poloviny března

Výsadba, Doba květu
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Kvetení
Zobrazit více informací Skrýt více informací
Super cena

Místo 258,- Kč zaplatíte jen 229,- KčUšetříte 29,- Kč!

Ideální kombinace!

Botanický název 3 Toskana+3 Euphorbia
Objednávkové číslo 103061
Kontejner 7 cm
Výška dospělé rostliny (cm) do 50 cm
Stanoviště Slunce / Polostín / Stín

Poradna k produktu
Více informací a rad k pěstování naleznete také zde: PORADNA: Návody, choroby, škůdci, receptáře...

  • Položky označené * jsou povinné.

Nenašli jste potřebné informace k této rostlině? Chcete se na něco konkrétního zeptat? Zašlete nám jednoduše svůj dotaz a my se Vám budeme snažit v co nejkratší době odpovědět.

Odeslat dotaz

Návod na pěstování
Všeobecný návod platný pro kategorii : Balkónové rostliny

Vytisknout návod Rozbalit vše Skrýt vše
Doba výsadby
Polovina dubna až červen. Balkonové květiny se někdy vysazují již časně jako předpěstované. Za teplých dní se postaví ven, ale musí se bezpodmínečně chránit před pozdními mrazy.
Hnojení
Pro bohatství květů je nezbytné pravidelné hnojení. Dnes jsou k dispozici plná hnojiva, která se vmísí do zeminy a pomalu uvolňují rostlinám živiny. Dodatečně se může, jakmile jsou rostliny v plném růstu, týdně přihnojovat speciálním tekutým hnojivem. Pozor: Nikdy nehnojíme na suchou zem, ale vždy předtím ji dobře zalijeme! Jestliže listy žloutnou, jedná se buď o hodně vody nebo nedostatek železa, který se dá rychle odstranit speciálním hnojivem.
Ochrana rostlin
Balkonové květiny nepotřebují speciální ochranu. Žloutnutí listů nebo lehčí napadení padlím souvisí nejčastěji s hnojením nebo zavlažováním. Žluté listy znamenají buď příliš mnoho vody nebo nedostatek železa, který se dá rychle odstranit speciálním hnojivem. Lehčí výskyt padlí je způsoben většinou nadbytkem vody. Při případném výskytu mšic nebo molic ošetříme rostliny vhodnými přípravky.
Řez
Odstřiháváme odkvetlá květenství.
Všeobecný text
Většina balkonových květin (muškáty, fuchsie atd.) je vyšlechtěna tak, aby se jim dobře dařilo i na poměrně malém životním prostoru, podobně jako se jiným rostlinám daří ve volné půdě. Tento omezený prostor v květinovém truhlíku proto musí být prvotřídní co do kvality a složení půdy. Ta má být kyprá, humózní a vázající vlhkost. Osvědčená je směs ze zahradní a květinové zeminy, písku a rašeliny. Tuto zemní směs musíme každým rokem obnovovat. Nejlepší je použít již hotové namíchané substráty. Na zemině pro tyto květiny nešetříme, jen s nejlepší půdou dosáhneme požadovaného úspěchu!
Výsadba
Každý květinový truhlík má mít na dně nebo dole na přední straně podle své délky 2 - 4 otvory k odvádění přebytečné dešťové nebo zalévací vody. Tyto otvory zakryjeme hliněnými střepinami nebo úlomky cihel, aby se neucpaly kořeny nebo zeminou. Čím je květinový truhlík větší, tím se v něm rostlinám lépe daří! Letní květiny sázíme do substrátu s jejich rašelinným balem (bez kontejneru) a ihned je zalijeme. Truhlíky nenaplňujeme zeminou úplně, aby zůstal okraj pro zalévání. Protože jsou většinou balkonové květiny jednoleté nebo nejsou odolné vůči zimě, vysazujeme je relativně pozdě, tzn. až po posledních mrazech. Samozřejmě můžeme truhlíky a mísy osázet již dříve, ale venku je necháme až po zmrzlých.
Vzdálenost rostlin
Na 1 m truhlíku se počítá 6 - 8 rostlin (podle jejich velikosti).
Zavlažování
Zavlažování neprovádíme schématicky, ale přizpůsobujeme je potřebám rostlin. Vhodné je před závlahou zeminu nakypřit, aby, pokud je zem oddělena od stěny truhlíku, voda vzniklou štěrbinou neodtékala.

Související zboží